Idag har jag städat och inlett julpyntandet! Vardagsrummet är fantastiskt rent och fint. Det kändes så himla skönt tills jag insåg att röran bara flyttat på sig till de andra rummen i lägenheten. Nåja, det är ju åtminstone i vardagsrummet man spelar sina tvspel!
För spelat, det har jag ju också gjort idag. Left 4 Dead med Nikke och John och AI-Bill som fick rycka in och vi skämdes när AI’n stundtals skötte sig bättre än vad vi gjorde. Spelet är lite småklurigt redan på normal, men jag drömmer att ta mig an alla kampanjer på expert. Tyvärr är det inte så många på min friendlist som lirar… har folk inte hajat det fantastiska med Left 4 Dead eller spelar folk bara på pc? Behöver någon som är beredd att rånöta spelet med mig och kan håller nerverna i styr under zombieattacker. Någon som känner sig manad att ställa upp?
Och Lips-tävlingen förresten, fortfarande inga bidrag :( Jag som tyckte jag fixade rätt schyssta priser och allt! Har ni inte spelet eller satte tommy och jag ribban för högt?

