TÄVLINGEN ÄR AVSLUTAD. Här hittar du vinnaren.
Dante sitter rejält i skiten. Han ska ner i helvetet och röja, och det är inget lätt uppdrag, vill jag lova. Tror du att du har vad som krävs för att ackompanjera Dante på hans resa, tycker jag att Dantes Inferno är ett spel du borde kika närmre på.
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=vkxrzf-srtQ]
Har du dessutom en PS3 och är lite småsugen på en fasligt tjusig specialutgåva kan du fortsätta läsa det här inlägget, för nu ska vi tävla!
Vad behöver man göra för att ha en chans att vinna det här lilla paketet från helvetet? Inget särskilt svårt egentligen.
Allt du behöver göra är att övertyga en viss Xboxflicka att köpa en PS3.
Förklara för mig varför jag borde äga en PS3:a, skriv ner en sisådär tre korta men fiffiga punkter(behöver inte vara spel) som du tror övertygar mig. Skriv det i en kommentar till det här inlägget eller publicera bidraget i din egen blogg och länka hit, eller skicka ett mail till xboxflickan@gmail.com.
Gör vad som passar dig bäst, men eftersom spelet släpps på torsdag behöver jag ditt bidrag senast 22.30 onsdag den 3 februari. Vinnaren presenteras i bloggen 23.00 och spelet skickas dagen efter.
Dantes Inferno: Death Edition innehåller:
– Exclusive Dead Space Dante playable character costume
– Making-of-the-game-Documentary
– Dante in History Documentary
– Full Game Soundtrack
– Scoring the Inferno Documentary
– Wayne Barlowe Digital Artbook
– Scene from Dante’s Inferno an Animated Epic
– Digital Reprint of the Full Poem
(Tävlingsbonanza, jag veeet. Men jag fick ett Dantes Inferno av EA, bara sådär. Vad ska man säga? Yay för tävlingar :D)
